Air China qqqqqqqqqqqqqqqqq

Sivas – Taipei Uçak Bileti

Sivas – Taipei Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Sakin insanların ülkesi Taiwan’ın başkentidir.Çin’den gelen insanların kurduğu bu ülke günümüzde de Çin’le soğuk bir savaş yaşamaktadır.
Taipei Şehri (Çince 臺北市 ya da 台北市; okunuşu: táiběi shì; 25°02′N 121°38′E; anlamı: Kuzey Tayvan) Tayvan’ın başkenti ve Tayvan adasının en kalabalık şehridir. Taipei merkez (İlçeleri hariç) nüfusu 2.619.022′dir (2005 istatistikleri). Tayvan’ın en önemli ticaret, siyaset ve kültür merkezidir. Taipei 101 binası bu şehirdedir.

Tayvan’ın asıl yerlileri şu an % 2 azınlığı oluşturan Aborjinlerdir.
Adaya 17. yüzyıl başlarında büyük ölçüde Çinli göçü olmuştur. 1620′li yıllarda ada, Portekizliler tarafından fark edilmiş. Adaya ilk olarak verilen Formoza adı buradan geliyor ve bu kelime Portekizce’de “Güzel ada” anlamına geliyor. Tayvan Adası daha sonraki dönemlerde bir süre Hollandalıların kontrolü altında kalmış. 1895′ten 1945 yılına kadar 50 yıllık bir süre Japon işgali yaşanmış ve Japonlar adadan gideli yıllar olmuş ama bıraktıkları eserler ve etki halen gözlenebiliyor. 1 Aralık 1943 tarihinde Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Büyük Britanya tarafından çıkartılan Kahire Bildirgesi ile adanın Japonya’dan alınıp Çin’e verilmesi gerektiği belirtilmiş. 15 Ağustos 1945 tarihinde, Japonya Tayvan’dan çekildiğini ilan etmiş, Potsdam Bildirisi ve Kahire Bildirgesini koşulsuz olarak kabul etmiş. O dönem içerisinde Tayvan’ın statüsü kesin olarak belirlenemediği için Çin’e geri verildi mi, verilmedi mi tartışmaları halen yapılmaya devam ediliyor.

Adanın uzunluğu 400 km, genişliği 144 km olup 3/2’si dağlık alan olduğundan, geriye kalan bölüm Çin’e bakan taraftaki yerleşim bölgelerinden oluşmaktadır. Tayvan Adası 36.000 km²’lik yüzölçümüne rağmen 23 milyon gibi büyük bir nüfusa sahiptir. Bu rakam Tayvan’ı dünyanın en sıkışık yerlerinden birine dönüştürmektedir. Başkent Taipei dışında diğer önemli şehirleri Gaoşong, Tainan ve Taicong’dur. Taipei düzenli caddeleri, gelişmiş alt yapısı ve sistemli servis ağları sayesinde modern bir şehir görüntüsündedir. 3 milyonluk bir nüfusun dar bir alanda yaşamasından dolayı genelde binalar sıkışık ve yüksek biçimde inşa edilmişlerdir. Bu yüzden de Taipei’de en pahalı olan şey ise kiralar ve konut fiyatlarıdır. 50–60 m²’lik daireler Türkiye’deki dairelerin 3–4 katı kadar daha pahalıya satılmaktadır. Özelikle gece caddelerde yürüdüğünüz zaman Amerikan filmlerindeki şehirlerin benzeri binalarına rastlarsınız. Sokaklar birbirine çok benzer ve ayırt etmekte zorlanırsınız.

Taipei’de dolaşırken metro çok kullanışlı. Metro kullanırken de merkez tren istasyonundan geçmeden olmuyor. Elektroniğe meraklıysanız zaten kesinlikle gezmeniz gereken bir bölge. Malum, Tayvan dünyanın en büyük yarı iletken, LCD TV ve dizüstü bilgisayar üreticilerinden.

Sivas – Taipei Uçak Bileti için bizi arayınız.

Taipei , Taiwan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

  • Gezi Notları (208)
  • Promosyonlar (209)
  • Öne Çıkanlar (209)
  • Taipei (211)
  • Ucuz Bilet (457)
  • Taiwan (457)
 • Bölgeler